Dawn Eden, "Dreszcz czystości"

DAWN EDEN, znana dziennikarka pisząca o muzyce rozrywkowej dla nowojorskich Wybrany obrazczasopism, prowadząca swobodny styl życia kobiety singla, w wieku 32 lat nawraca się na chrześcijaństwo, porzuca dawne zainteresowania i całkowicie oddaje się promowaniu życia w czystości. Głosi wykłady i prowadzi dyskusje na ten temat w różnych częściach świata. Jest autorką popularnego blogu The Dawn Patrol , a jej książce „Dreszcz czystości” poświęcona jest osobna strona internetowa www.thrillofthechaste.com .

"Dreszcz czystości" to przekonujące i zaskakująco szczere świadectwo złożone przez młodą kobietę poszukującą w swoim życiu miłości, akceptacji, równowagi między własnymi pragnieniami, a presją otoczenia. Czytelnik może śledzić trudną drogę do czystości, powolne i mozolne odkrywanie sensu w życiu kobiety.

"Jest to pierwsza znana mi książka, która w sposób ciekawy, przekonywujący, pozbawiony moralizatorstwa i nie przegadany pokazuję chrześcijańską drogę czystości przedmałżeńskiej. Z pewnością dla każdego czytelnika będzie to fascynująca lektura, niezależnie od poglądów i stylu życia." (fragm. recenzji)

"(...) Wiedziałam, że są powody, żeby odpuścić sobie randki z mężczyznami, którzy poszukiwali przypadkowego seksu – takie spotkania sprawiały, że czułam się wykorzystywana i stawałam się jeszcze bardziej samotna niż przedtem; były więc negatywne powody, aby tak nie robić, ale brakowało mi bodźców pozytywnych." (frag.)